Askeri Uygulamalar

Güneş enerjisinin ilk uygulamaları 1960lı yıllarda askeri amaçlı uydularda olmuştur.Günümüzde de güneş panelleri elektrik hattından uzak askeri uygulamalarda en güvenilir elektrik kaynağı olmaya devam etmektedir. Birçok askeri operasyon sırasında ihtiyaç duyulan elektriği güneş enerjisi sayesinde üretmek çoğunlukla tek seçenektir.
Alternatif olan dizel jeneratör yaydığı ısı, gürültü ve lojistik ihtiyacı ile düşük sıcaklıklarda mazotun donması sebebiyle bu tip uygulamalarda tercih edilmemektedir.Güneş enerjisinin ilk uygulamaları 1960lı yıllarda askeri amaçlı uydularda olmuştur.Günümüzde de güneş panelleri elektrik hattından uzak askeri uygulamalarda en güvenilir elektrik kaynağı olmaya devam etmektedir. Birçok askeri operasyon sırasında ihtiyaç duyulan elektriği güneş enerjisi sayesinde üretmek çoğunlukla tek seçenektir.
Alternatif olan dizel jeneratör yaydığı ısı, gürültü ve lojistik ihtiyacı ile düşük sıcaklıklarda mazotun donması sebebiyle bu tip uygulamalarda tercih edilmemektedir.

Her tür temiz enerjili askeri uygulama ve proje hazırlanması için lütfen YUNCEY Enerji'yi arayınız.

 

YUNCEY - | Alternatif Enerji Sistemleri |                              ®  RcMedya ©                               Tel : 0332.351 51 82