Şarj Düzenleyici

STECA şarj kontrol üniteleri ekonomik fiyatlarına rağmen dünyada aynı kategoride hiçbir şarj kontrol ünitesinin sahip olmadığı özelliklere sahiptir. Isı kontrollü mükemmel bir PWM regülasyon sisteminin yanı sıra, güvenlik ve programlanabilir özellikler de kullanıcıya rahatlık sağlamaktadır.

Akünün şarj durumu, kaliteli bir bar-grafik sayesinde net olarak algılanmaktadır. Aynı şekilde aküye ve aküden olan enerji akışı da gözlenebilmektedir. Derin deşarj koruması 3 farklı şekilde programlanmaktadır:
(a)Voltaj kontrollü (b)SOC kontrollü (c)Akıllı bir şarj yönetimi (fuzzy logic) sayesinde

Her tür akustik ses uyarısı da sisteme entegre edilmiştir, buna ek olarak da güneş enerjili aydınlatma sistemlerinde kullanımı rahatlatan gece fonksiyonu da mevcuttur. Bu fonksiyon sayesinde bu özelliğe sahip STECA regülatörlere bağlı herhangi 12 veya 24V DC akımla çalışan bir elektrikli alet istenilen saatlerde otomatik olarak açılıp kapatılabilmektedir.

Ayrıca STECA regülatörler DIN normlarındaki kasa tasarımı sayesinde her tür standart raylı montaj sistemine uyumludur.

 

STECA regülatörlerin temel özellikleri arasında akü şarj durumunu gösteren LCD gösterge, şarj ve deşarj durumunu gösteren ekran, akustik olarak yük bağlantısı kesilme uyarı sinyali, yük durumu göstergesi, 3 farklı yük kesme ayarı, değişik PWM regülasyon ayarları, DIN standartlarında raylı sistemlere montaj, otomatik 12/24V DC sistem tespiti ve adaptasyonu, entegre sıcaklık kontrol sistemi, 16 mm2 çapında kablolar için kapalı terminaller, uluslarası normlarda koruma sınıfı ve bazı modellerde geçerli olan programlanabilir gece fonksiyonu sayılabilir. Yine tüm STECA regülatörlerin uluslararası sertifikaları ve Dünya Bankası solar sistemlerde uygulanabilirlik belgeleri mevcuttur.
 

YUNCEY - | Alternatif Enerji Sistemleri |                              ®  RcMedya ©                               Tel : 0332.351 51 82