Split Sistemleri
 

Ekonomik ve Çevre Dostu Enerji

Tek ve çift serpantinli boylerler sayesinde evinizde çatı aralığından kazan dairesine kadar sizin istediğiniz herhangi bir yere konumlandırılabilir. Çatıdaki güneş kollektörleriyle evin içerisine yerleştirilen boyler arasındaki su dolaşımı sisteme entegre edilen kontrol üniteleri ve pompalar sayesinde sağlanır.Pompaların elektrik tüketimi oldukça az olmasıyla beraber sistemin gerek duyduğu zamanlarda otomatik olarak devreye girer.Bu sistemler cebri sistem olarak adlandırılır. Doğru olarak projelendirilmiş sistemler ve iç ortamda bulunan tanklar sayesinde daha iyi ısı yalıtımı sağlanarak verim arttırılır.

Tek serpantinli boylerlarda güneş panellerinden gelen sıcak su serpantinlerde dolaştırılarak tanktaki su ısıtılır.İsteğe bağlı olarakboylerların içine ekonomik elektrikli ısıtıcılar konularak güneşin yetersiz olduğu saatlerde elektrik takviyesi yapılabilir veya sistem doğalgazlı ısıtıcılara bağlanabilir.

Çift serpantinli sistemlerde ise merkezi ısıtma sisteminize (kombinize) bağlanarak güneşin yetersiz kaldığı koşullarda bile size enekonomik sıcak suyu sunar.Sistem otomatik kontrol cihazlarıyla kontrol edilerek size en yüksek verim sağlanır.

Güneş Enerjisini Kullanmak Size Yakıt,Para ve Enerji Tasarrfu Sağlamanın Yanı Sıra Doğayada Katkıda Bulunur.

 

 

Cebri sirkülasyonla çalışan güneş enerjisi sistemini, hali hazırda evinizi ısıtmak için kullandığınız sisteme entegre etmek ciddi bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Güneş enerjisi sistemi kullanma suyunuzu ısıttıktan sonra, diğer enerji kaynağı ile ortak çalışarak kalorifer hattınızın ısıtılmasında katkı sağlar. Ev ısıtma projeleri, evin konumuna ve mevcut sistemin durumuna göre değişiklik arz eder. Sistemde kullanılacak güneştüpü kolektör sayısı, boyler seçimi, otomatik kontrol ünitesinin modeli ve pompa tipleri mühendislik çalışması gerektirmektedir.

Artan enerji fiyatlarından dolayı sistem kurulduktan kısa bir süre sonra kurulum maliyetini amorti ettiği gibi doğayada katkıda bulunmanızı sağlar.

 

YUNCEY - | Alternatif Enerji Sistemleri |                              ®  RcMedya ©                               Tel : 0332.351 51 82