TORTU FİLTRESİ

     Suyun içinde varolan gözle görülen veya görülemeyen partiküllerin filtre edilmesi işi su arıtımın temel öğesidir. Arıtım için çok katmanlı quartz mineralleri kullanılabileceği gibi elek vazifesi gören filtreler veya santfirüj yöntemi ile filtreleyen seperatör filtreler de kullanılır.

   Yüksek debili veya bulanıklık değerleri fazla sularda quartz mineralli otomatik rejenerasyonlu filtreler kullanılır. Bu filtrelerin içinde çok katmanlı mineraller bulunur ve dış tüpleri çelik veya fiberglasstır. Suyu 10 mikrona kadar süzebilirler. Ayrıca bu filtrelerin içine özel mineraller eklenerek sudaki demiri de filtrelemek mümkündür.

    Düşük debili veya nispeten temiz sularda ise kartuşlu filtreler kullanılabilinir. Bu filtrelerin otomatik rejenerasyonluları olduğu gibi elle rejenere edileni veya kirlenince değişeni de vardır. Çok fazla ürün gamına sahip olan bu bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için uzman personelimizden teknik destek almanızı rica ederiz.

 

YUNCEY - | Su Arıtma Sistemleri |                                  ®  RcMedya ©                                     Tel : 0332.351 51 82